Ogólnopolskie rekolekcje dla duszpasterzy akademickich w Porszewicach k. Łodzi

„W mocy Słowa Bożego” – to temat ogólnopolskich rekolekcji duszpasterzy akademickich, które w dniach 24 – 26 września br. odbywają się w Ośrodku Rekolekcyjno – Konferencyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach k. Łodzi.

- W tym roku do poprowadzenia naszych rekolekcji zaprosiliśmy ojca Szymona Hiżyckiego - opata z Tyńca, z którym poprzez głoszone nauki zatrzymujemy się nad Słowem Bożym, abyśmy w ten sposób mogli potem kształtować naszych studentów. – tłumaczy ks. Przemysław Góra – duszpasterz akademicki DA5.  – Jeśli coś jest pogłębione, jeśli coś jest we mnie przeżyte, to wtedy wyda owoc. Myślę, że w ten sposób należy kształtować naszych studentów, którzy w perspektywie chcą założyć rodzinę, rozeznać swoja drogę życiową, chcą wybrać kapłaństwo, czy też drogę życia konsekrowanego. – dodaje duszpasterz.

- Nasze rekolekcje są wspólnym dzieleniem się – jak mówi św. Paweł do Rzymian, który chciał się umocnić ich wiarą, a ich umocnić swoją. Mama nadzieję, że tak to wygląda. – tłumaczy o. Szymon Hiżycki. - Podczas spotkań czytamy fragmenty księgi rodzaju, księgę prorok Jeremiasza oraz 1 list św. Jana. – podkreśla opat z Tyńca.

W tegorocznych rekolekcjach duszpasterzy akademickich bierze udział ponad 30 księży diecezjalnych i zakonnych z całej Polski. Do Porszewic k. Łodzi przyjechali duchowni z Poznania, Krakowa, Łodzi, Warszawy, Wrocławia czy Katowic.  To oni na co dzień posługują w największych ośrodkach akademickich w Polsce. Rekolekcje przeżywane w braterskiej wspólnocie są okazją do zatrzymania się nad Słowem Bożym, ale także okazją do wymiany doświadczeń pracy z młodymi w swoich środowiskach .