Fotoreportaż z Konsystorza - kardynał Konrad Krajewski

Dokładnie w wigilię uroczystości św. Piotra i Pawła tj. 28 czerwca w bazylice św. Piotra na Watykanie Ojciec Święty Franciszek wyniósł o godności kardynalskiej 14 arcybiskupów z całego świata. Wśród nich znalazł się jeden Polak, pochodzący z łódzkich Bałut ks. Arcybiskup Konrad Krajewski - Jałmużnik Papieski.

Kardynał Krajewski jest pierwszym w 100 – letniej historii diecezji łódzkiej kardynałem pochodzącym z Kościoła Łódzkiego i samego Miasta Łodzi. Jest także jednym z siedmiu Polskich kardynałów. Pozostali to: kard. Dziwisz, kard. Grocholewski, kard. Nycz, kard. Ryłko, kard. Gulbinowicz i kard. Jaworski. Kardynał Konrad Krajewski poprzez przyjęcie godności kardynalskiej, będzie uczestniczył w konklawe wybierając następcę papieża Franciszka.

Poniżej publikujemy szeroki fotoreportaż z tego historycznego wydarzenia. Fotografie są własnością Archidiecezji Łódzkiej, kopiowanie i wykorzystywanie ich bez wiedzy i zgody - zabronione!