Wyświetleń: 2046
Zaproszenie na wspólne świętowanie pamiętnego 13 czerwca 1987 roku

Dokładnie w 31. rocznicę przyjazdu Św. Jana Pawła II do Łodzi, 13 czerwca o godz. 10.00, zgromadzimy się przed tablicą pamiątkową znajdującą się na budynku Urzędu Miasta Łodzi, aby oddać hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi, który jest także Honorowym Obywatelem Miasta Łodzi. Tego dnia o godz. 12.00 będą sprawowane Msze św. w następujących kościołach: Bazylice Archikatedralnej, Świętej Anny, Najświętszego Imienia Maryi oraz Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach św., przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II przy katedrze i przed tablicami znajdującymi się: na lotnisku im. Władysława Reymonta, przy ulicy Pabianickiej oraz przy ulicy Biskupa Wincentego Tymienieckiego zostaną złożone kwiaty.

Przypomnijmy sobie tamte wydarzenia sprzed 31 laty, o których opowiada ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek - świadek tamtej historycznej łódzkiej wizyty.

A BYŁO TO TAK… – TAJEMNICZY LIST I ŁÓDŹ NA SZLAKU III PAPIESKIEJ PIELGRZYMKI DO POLSKI