Archidiecezja Łódzka
XIII Festyn Szkolnych Kół Caritas
19:25 | 05.06.2018 | Wyświetleń: 1294

We wtorek, 5 czerwca 2018 roku, w godzinach 10:00 – 14:00, w Parku im. Józefa Piłsudskiego na Zdrowiu, na terenie przylegającym do muszli koncertowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej zorganizowała festyn dla dzieci #Bądźmyrazem. Podczas imprezy wolontariusze Szkolnych Kół Caritas pobiegli w VII Biegu Charytatywnym #Biegnijmyzpomocą. Uzyskane w ramach biegu pieniądze w całości przeznaczone są na leczenie i rehabilitację 6-letniej Zosi z Łodzi, która urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Festyn to impreza adresowana w szczególności do dzieci i młodzieży ze szkół, w których działają Szkolne Koła Caritas. Ma charakter rekreacyjny. W ramach festynu przygotowane zostały dla dzieci liczne atrakcje – miasteczko cyrkowe, turnieje i zawody, gra planszowa, zabawy i konkursy z nagrodami, malowanie buzi. Nie zabrakło również popcornu, waty cukrowej i hot dogów na ciepło, w porze obiadowej.

Caritas w Polsce organizuje festyny rodzinne dla dzieci „Bądźmy razem” od 13 lat. W tym roku na przełomie maja i czerwca festyny odbywają się w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Organizacją zajmują się diecezjalne Caritas.