Archidiecezja Łódzka
Uroczysta gala konkursowa wydziału katechetycznego
13:28 | 19.06.2018 | Wyświetleń: 816

Dnia 14 czerwca  w Wydziale Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Łódzkiej o godz. 12:00  odbyła się uroczysta Gala Konkursowa stanowiąca podsumowanie konkursów wiedzy religijnej zorganizowanych przez Wydział Katechetyczny w roku szkolnym 2017/18. Spotkaniu przewodniczył ks. Marcin Wojtasik, Dyrektor Wydziału Katechetycznego.

Doradcy metodyczni ds. nauki religii przedstawili sprawozdania z konkursów, za które byli odpowiedzialni. Następnie laureaci i wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Uroczystość uświetniła swoimi występami schola dziecięca  z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK im. Błogosławionych Dzieci z Fatimy w Łodzi.

Konkursy zorganizowane w roku szkolnym 2017/2018:

  • Konkurs wiedzy religijnej dla młodzieży gimnazjalnej i uczniów klasy VII szkoły podstawowej Bierzmowanie sakramentem w drodze ku dojrzałości chrześcijańskiej (wyniki)
  • Konkurs plastyczny i multimedialny dla uczniów szkół podstawowych Żyję Ewangelią. Cuda Jezusa (wyniki)
  • Konkurs biblijny dla uczniów szkół podstawowych Ewangelia św. Marka (wyniki)
  • Konkurs wiedzy biblijnej dla młodzieży gimnazjalnej i uczniów klasy VII szkoły podstawowej Słuchać Pana (wyniki)

We wszystkich konkursach brali udział uczniowie szkół z terenu archidiecezji łódzkiej. Za udział w Gali wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy laureatom i wyróżnionym oraz ich nauczycielom i zapraszamy do udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym.