Archidiecezja Łódzka
Pielgrzymi u świętych włoskiej Umbrii
23:30 | 26.06.2018 | Wyświetleń: 974

Na szlaku pielgrzymkowym prowadzącym  do wiecznego miasta, pątnicy z Archidiecezji Łódzkiej zawędrowali do dwóch wielkich świętych włoskiej Umbrii. Nawiedzili grób św. Franciszka z Asyżu założyciela, znanego w całym świecie, zakonu franciszkanów oraz Cascia – gdzie znajdują się relikwie św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych.

– To co mnie urzeka w św. Franciszku z Asyżu, to jego miłość do Chrystusa i do Kościoła. – mówi s. Ewa Godzińska – jadwiżanka wawelska. – Święty z Asyżu jest wielkim darem dla nas i dla całego Kościoła. Jego serce stało się słyszące i pozwoliło nam słuchać Boga. Przez Jego serce przeszła droga do Kościoła i do Jego odnowy. – dodaje siostra.

– Mój tata był już kiedyś w Cascia u św. Rity, a w naszym domu dużo się o niej mówiło, więc z niecierpliwością oczekiwałam kiedy tu przyjadę. – tłumaczy Oktawia Szadkowska. – Kiedy zobaczyłam świętą, byłam pod ogromnym wrażeniem cudu, którym niewątpliwie jest to, że jej ciało się zachowało. W sanktuarium dziękowałam św. Ricie za to, co wyprosiła dla mnie szczególnie na studiach. – dodaje.

Pielgrzymi odwiedzając miejsca związane ze świętymi włoskiej ziemi, zmierzają do grobów świętych apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary chrześcijaństwa zachodniego.