Archidiecezja Łódzka
Diecezjalna Oaza Matka – rozesłanie oaz 2018 – zapowiedź
07:55 | 07.06.2018 | Wyświetleń: 682

Członkowie Ruchu Światło-Życie już niebawem wyjadą na rekolekcje oazowe. Dzieci, młodzież, dorośli, rodziny – jeszcze przed wakacjami chcą we wspólnej modlitwie powierzyć ten czas Bogu.

Każdego roku w Krościenku odbywa się Centralna Oaza Matka. Po niej przychodzi czas na rozesłanie członków Ruchu na rekolekcje wakacyjne. To czas Diecezjalnej Oazy Matki (DOM).

DOM to święto Ruchu całej archidiecezji. Jest to okazja do spotkania członków Ruchu, którzy reprezentują różne stany i wspólnoty: nie tylko z konkretnych rejonów czy grup rekolekcyjnych, w których odbywa się formacja w ciągu roku. Oaza Matka gromadzi przede wszystkim tych, którzy w wakacje pojadą na rekolekcje letnie. To również wielkie wołanie do Ducha Świętego: o liczne owoce oaz wakacyjnych, o bezpieczeństwo dla uczestników, o światło Ducha Świętego dla diakonii, o Boże wakacje także dla samego siebie.

W DOM mogą wziąć udział wszyscy – zarówno ci, którzy jadą na wakacyjne rekolekcje oazowe, a także ci, którzy się jeszcze wahają lub jechać nie mogą – księża moderatorzy, odpowiedzialni świeccy, pary rejonowe, animatorzy i uczestnicy spotkań formacyjnych. Innymi słowy: wszyscy, którzy podejmują w swoim życiu charyzmat światło-życie. Spotkanie jest też otwarte dla tych, którzy dotąd nie znali Ruchu Światło-Życie. Może Duch Święty poruszy czyjeś serce i tak zacznie się jego wielka przygoda z Bogiem… Na część rekolekcji zapisy jeszcze nie zostały zamknięte.

Diecezjalna Oaza Matka to też okazja do wprowadzenia w temat roku formacyjnego (2018/2019: „Młodzi w Kościele”), który w Ruchu Światło-Życie rozpoczyna się od Centralnej Oazy Matki (uroczystość Pięćdziesiątnicy). Jego motyw będzie przewijał się podczas słuchania Słowa Bożego, trwania na modlitwie, uwielbiania Boga i cieszenia się darem wspólnoty.

Tegorocznej modlitwie 9 czerwca (sobota) w kościele przy Domu Ruchu (ul. Zgierska 230/232) przewodniczyć będzie bp Marek Marczak, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej.   PROGRAM DIECEZJALNEJ OAZY MATKI:   10:30 zawiązanie wspólnoty  10:45 konferencja 11:15 adoracja 11:45 przygotowanie do Eucharystii  12:00 Eucharystia i Agapa

 Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/567516523629855