Archidiecezja Łódzka
W 25. rocznicę święceń kapłańskich
16:07 | 12.06.2018 | Wyświetleń: 2383

– Wracajmy często myślą i sercem do Wieczernika i do Ogrójca, tam odnajdujemy samo serce naszego kapłaństwa w modlitwie i przez modlitwę. – apelował arcybiskup senior.

Czerwiec to miesiąc usłany jubileuszami kapłańskimi związanymi z rocznicami święceń kapłańskich wielu duchownych Archidiecezji Łódzkiej. We wtorek 12 czerwca w łódzkiej katedrze p.w. św. Stanisława Kostki jubileusz 25 – lecia kapłaństwa świętowało 9 kapłanów wyświęconych przez abp Władysława Ziółka pamiętnego 12 czerwca 1993 roku.

O nieustannym trwaniu na modlitwie przed Bogiem, mówił w swojej homilii, podobnie jak przed 25-laty arcybiskup Władysław.  – Modlitwa jest nieodzowna, ażeby zachować pasterską wrażliwość. Modlitwa pozwoli nam, pośród różnych przeciwności, sprostać tej próbie miłości, jaką jest życie każdego człowieka – a życie kapłana w sposób szczególny. – podkreślił kaznodzieja.

– W chwilach naszych, niekiedy trudnych doświadczeń, starajmy się być z Jezusem na Górze Błogosławieństw, aby wsłuchać się w Jego słowo, i pojąć w miarę naszych ludzkich możliwości, że wszystkie błogosławieństwa najpełniej realizują się w Nim, szczególnie mocno i wyraziście w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. – zaznaczył celebrans.

Jubilatami świętującymi w tym roku 25 lat święceń kapłańskich są: ks. Kazimierz Bednarek, ks. Jarosław Cielecki, ks. Grzegorz Cierliński, ks. Krzysztof Gliniany, ks. Sławomir Klich, ks. Stanisław Kopeć, ks. Mieczysław Różański, ks. Piotr Skóra, ks. Andrzej Szymaniec, ks. Mirosław Wojturski.