Archidiecezja Łódzka
Tuszyn Las: Święto Młodych w dekanacie tuszyńskim
10:49 | 16.05.2018 | Wyświetleń: 1842

W niedzielę, 13 maja, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a jednocześnie w dzień poświęcony Matce Bożej Fatimskiej, w parafii pw. Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie miało miejsce niezwykłe wydarzenie: I Dekanalne Święto Młodych!

 O godzinie 17 rozpoczęło się ono modlitwą różańcową, prowadzoną przez młodzież z różnych parafii dekanatu tuszyńskiego, z udziałem księdza biskupa Ireneusza Pękalskiego. Następnie ksiądz biskup przewodniczył uroczystej Eucharystii w intencji młodzieży. W wygłoszonej homilii Ks. Biskup – nawiązując do ostatniej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka – mówił o powszechnym powołaniu każdego człowieka do świętości. „Świętość nie jest tylko dla nielicznych wybranych. Świętość jest dla każdego, kto chce być zbawiony! Nie mamy wyjścia, musimy być święci!” – wołał Ks. Biskup Ireneusz.

Bezpośrednio po Mszy świętej okolicznymi ulicami Tuszyna Lasu wyruszyła procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Figurę nieśli młodzi ludzie należący do parafialnych zespołów synodalnych. Na zakończenie procesji młodzież dokonała aktu zawierzenia swojego życia Matce Bożej.

Potem był oczywiście czas na kiełbaski z grilla, ciasto i braterskie spotkania. Finałem wieczoru był koncert uwielbienia poprowadzony przez zespół Wspólnoty Dobrego Pasterza z Pabianic. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w dekanacie tuszyńskim. Według zamysłu organizatorów Święto Młodych ma odbywać się co roku w różnych parafiach dekanatu. Najbliższe już za rok w Rzgowie!