Archidiecezja Łódzka
Piotrków Tryb.: wystawa malarska Bogusława Marii Piaseckiego
12:18 | 11.05.2018 | Wyświetleń: 266

W dniach 13 maja – 6 czerwca 2018 r. w Galerii „U Panien”/na piętrze/ prezentowana będzie wystawa malarstwa Bogusława Marii Piaseckiego pt. „Abstrakcja z kontekstem”.

Bogusław Maria Piasecki jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Łodzi. Dyplom uzyskał w 1985 roku z projektowania biżuterii i malarstwa. Zajmuję się szeroko pojętą sztuką często prezentowaną w interdyscyplinarnym warsztacie. Uczestniczył w wielu akcjach plastycznych, plenerach malarskich i wystawach.

„Bogactwo doznań zmysłowych niesionych przez kolor i sugestywną fakturę ekspresyjnych pociągnięć pędzla można podziwiać w warstwie użytych środków artystycznych. Ekspresja widoczna jest nie tylko w kolorystyce barw czystych i często ze sobą kontrastujących ale także w sposobie traktowania płaszczyzny i kształtów. Postacie są rozpoznawalne ale przerysowane, nieco karykaturalne, czy też może raczej bardzo wyraziste.

Piasecki jako pejzażysta jest najbliższy realizmowi, malując opowieści o ludziach jest przedstawicielem realizmu magicznego, a bawiąc się kolorem, kształtem i fakturą abstrakcjonistą. Zawsze kolorystą.

Parafrazując formułę Horacego, który uważał, że poeta jest jak pszczoła zbierająca nektar z różnych kwiatów i przetwarzająca go na własny, niepowtarzalny miód; można powiedzieć, że Piasecki jako malarz jest pszczołą, której miód powstał z wyjątkowo kolorowych kwiatów.”

Joanna Hrk – dr sztuki

Spotkanie z autorem odbędzie się w niedzielę 3 czerwca 2018 r. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny! Wejście od pl. Kościuszki.