Archidiecezja Łódzka
Piotrków Tryb.: spotkanie z Krzysztofem Zanussim
10:38 | 23.05.2018 | Wyświetleń: 686

W niedzielę 27 maja 2018 r.  w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim, odbędzie się spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim.

Jego nazwisko znane jest na całym świecie. Jest nie tylko reżyserem, ale i pisarzem, filozofem, publicystą. Nagradzany za twórczość i odznaczony najwyższymi odznaczeniami za zasługi. Otrzymał tytuł doktora honoris causa m. in. KUL, Uniwersytetu Łódzkiego, a także Medal Per artem ad Deum (Przez sztukę do Boga), przyznawany przez Papieską Radę ds. Kultury. Spotkanie odbędzie się na Dziedzińcu o godz. 17:00.

 Po spotkaniu w sali konferencyjnej odbędzie się projekcja ostatniego filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”, który opowiada o młodym pracowniku korporacji prześladowanym przez przełożone-feministki, które nie akceptują jego religijnej postawy. Film wzbudził kontrowersje, że bohaterem jest katolik otoczony przez kobiety bez skrupułów i niemoralne. W rolach głównych: Agata Buzek, Agnieszka Grochowska, Weronika Rossati. UWAGA! Wstęp na film tylko za okazaniem wejściówek.