Archidiecezja Łódzka
Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20 V 2018
11:45 | 19.05.2018 | Wyświetleń: 906

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 20 maja 2018 r.

1. Ekumeniczny Wieczór Światła z modlitwą o pokój odbędzie się w poniedziałek  21 maja 2018 r. o godz. 19.30 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi.

2. Wydział Duszpasterski Kurii Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie z cyklu Odzyskana nadzieja – związki niesakramentalne w Kościele. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w dolnym kościele p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi 27 maja 2018 r. o godz. 18.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie parafialnej.

3. Księża Proboszczowie otrzymali plakat z wydarzeniami Archidiecezjalnych Dni Rodzin. Prosimy o zorganizowanie przynajmniej trzech rodzin mogących wziąć udział w pielgrzymce rodzin do Pabianic. Rodziny te mogłyby w kolejną niedzielę podzielić się z parafianami owocami pielgrzymowania. Delegaci Parafii odnowią przysięgę małżeńską i otrzymają pamiątki z modlitwą za męża i żonę, które będą mogły przekazać Księdzu Proboszczowi dla małżonków obchodzących jubileusze w parafiach.

4. Wydział Duszpasterski wraz z Wydziałem Katechetycznym zapraszają księży, siostry zakonne oraz katechetów na spotkanie Po co katolikom Żydzi? O dialogu chrześcijańsko-żydowskim dnia 22 maja 2018 r. godz. 15.00 do WSD w Łodzi (mała aula). W spotkaniu pod patronatem Ks. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego udział wezmą: rabin Stanisław Wojciechowicz (reformowany rabin z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie), ks. Grzegorz Michalczyk (Archidiecezja Warszawska, Polska Rada Chrześcijan i Żydów) oraz red. Zbigniew Nosowski (kwartalnik Więź).
Spotkanie to odbędzie się w ramach ogólnopolskiego projektu Korzenie. Uczestnicy tego projektu, poprzez wykłady i dyskusje, mogą zdobyć praktyczną wiedzę i poznać nauczanie Kościoła w stosunku do Żydów, zwłaszcza spuściznę św. Jana Pawła II. Katecheci mogą otrzymać stosowne zaświadczenie o uczestnictwie w projekcie.