Archidiecezja Łódzka
Moszczenica: Chrześcijańskie Spotkanie Młodych
11:53 | 08.05.2018 | Wyświetleń: 966

W dniach 31 maja-01 czerwca 2018 roku w samym centrum Polski – w Moszczenicy  odbędą się „Chrześcijańskie Spotkania Młodych- Moszczenica 2018”, których hasłem przewodnim jest „Idźcie i głoście”.

Organizatorami tego wydarzenia są Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy oraz Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy. Ideą Spotkań jest promowanie wartości ogólnoludzkich i idei humanistycznych poprzez współzawodnictwo w dziedzinie sportu i kultury fizycznej oraz twórczość muzyczną (Scena Młodych) – taką, która niesie przesłanie bezpośrednio inspirowane Ewangelią i wartościami z niej płynącymi.

Niezwykle ważnym elementem będzie Msza święta o godzinie 11.00 w kościele parafialnym (ul. Cmentarna 6) pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego, z procesją Bożego Ciała , do uczestniczenia w której organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników Spotkań.

Punktem centralnym będzie wspólna modlitwa uwielbienia w amfiteatrze rozpoczęta Apelem Jasnogórskim, po którym nastąpi uroczyste wniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, którą przygotowano specjalnie na ChSM, a którą pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek.

Chcemy w ten sposób pokazać, że Spotkania nie mają charakteru zamkniętego a hasło przyjmujemy dosłownie: wszyscy „idziemy i głosimy”. Gościem honorowym Spotkań będzie Arcybiskup Metropolita Łódzki ks. Grzegorz Ryś.

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w trakcie spotkań pojawią się liczne odniesienia do tej rocznicy, w tym uroczyste złożenie wieńca przy „Pomniku Katyńskim”. Gośćmi specjalnymi, którzy wesprą znacząco działania organizacyjne będą Harcerze (ZHP oraz ZHR).

Aby uatrakcyjnić czas oczekiwania na koncerty i modlitwę chcemy zaproponować uczestnikom możliwość udziału w tematycznych warsztatach oraz kibicowanie piłkarzom reprezentującym Policję i kleryków z Seminarium Duchownego w Łodzi. Udział w całym przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny. Osoby przyjezdne będą mogły skorzystać z darmowego, strzeżonego i monitorowanego video pola namiotowego z dostępem do sieci Internet. Organizatorzy zapraszają także na bezpłatną zupę dla przyjezdnych i zarejestrowanych uczestników w czwartek i w piątek rano.