Wyświetleń: 2070
Komunikat Arcybiskupa Łódzkiego w sprawie XXIII Pielgrzymki Rodzin do sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach

Archidiecezjalne Dni Rodziny, w naszej Diecezji zostały zapoczątkowane 23 lata temu.

W tym roku pragniemy skierować naszą uwagę na różne działania mające wzmocnić relacje rodzinne, pomóc rodzicom w wychowaniu dzieci, a dzieciom i młodzieży w przeżywaniu swojej godności i wzrastaniu ku dojrzałości. Bardzo proszę wszystkich o zapoznanie się z programem wydarzeń tych dni i w miarę możliwości o uczestniczenie w poszczególnych wydarzeniach. Wszystkie informacje znajdują się na plakatach w gablotach Waszych parafii i na stronach internetowych naszej Archidiecezji, a także Centrum Służby Rodzinie.

Drodzy Bracia i Siostry w sposób szczególny chcę Was zaprosić na XXIII Archidiecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach w dniu 27 maja 2018 roku. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Rodzina siłą Niepodległej Ojczyzny. Centralnym punktem naszego pielgrzymkowego spotkania będzie Eucharystia o godz. 12.30 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po mszy św. zapraszam na wspólny posiłek i festyn rodzinny. Chciałbym aby z każdej parafii naszej Archidiecezji przybyły chociaż trzy rodziny, które w kolejną niedzielę podzielą się doświadczeniem naszej wspólnoty w rodzinnych parafiach. Księży Proboszczów proszę o pomoc w zorganizowaniu wyjazdu rodzinnych grup pielgrzymkowych do Pabianic. Głęboko wierzę, że wspólna modlitwa i zawierzenie naszych rodzin pomoże nam w budowaniu Rodziny Bogiem silnej i otwieraniu się jeszcze bardziej na łaskę płynącą z sakramentu małżeństwa i wspólnoty jaką nam dał Bóg do realizacji swojego powołania jako mężów, żon, rodziców, dzieci i dziadków.

+ Grzegorz Ryś
Arcybiskup Metropolita Łódzki