„BierzMówANie” 15 czerwca w centrum Łodzi

Już 15 czerwca w Łodzi odbędzie się wyjątkowe wydarzenie zatytułowane „BierzMówANie”. Jest ono adresowane do młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz do tych, którzy w tym roku do niego przystąpili. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

REGULAMIN WYDARZENIA „BierzMówANie”

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej z siedzibą przy ul. ks. I. Skorupki 13/1, 90-458 Łódź.

Wydarzenie skierowane jest do młodzieży gimnazjalnej i licealnej (do 19 roku życia), która przygotowuje się, bądź przyjęła już sakrament bierzmowania, zamieszkująca teren Archidiecezji Łódzkiej.

Celem wydarzenia jest uwrażliwienie młodego człowieka na potrzeby drugiej osoby wykorzystując w praktyce dary Ducha Świętego, jednocześnie wprowadzając poczucie jedności wśród młodzieży.

Wydarzenie obędzie się na terenie kościoła oo. Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi, w miejscach zaangażowania (wymienione w pkt. 6) oraz na ulicy Piotrkowskiej.

Plan wydarzenia:
godz. 12:00 Rejestracja uczestników
godz. 13:00 Konferencja
godz. 14:00 Grupy zaangażowania
godz. 17:00 Posiłek
godz. 18:00 Msza pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia
godz. 19:00 Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa
godz. 20:30 Wyjście na ulicę Piotrkowską
godz. 21:00 Ewangelizacja
godz. 22:00 Zakończenie na Placu Wolności

Grupy zaangażowania:

1. św. Krzysztof - Wieczysta Adoracja NŚ (Kaplica św. Krzysztofa, ul. Sienkiewicza 60)
2. bł. Karolina Kózkówna - Wieczysta Adoracja NŚ (Kaplica Ogniska Bożego Pokoju, ul. Gdańska 85)
3. bł. Ks. Michał Sopoćko – koronka do Bożego Miłosierdzia (pasaż Rubinsteina / ul. Piotrkowska)
4. św. Wojciech - Dom Księży Emerytów (ul. Św. Wojciecha 3)
5. bł. Edmund Bojanowski - Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP (ul. Kosynierów Gdyńskich 20)
6. św. Jan Paweł II - Dom Pomocy Społecznej Włókniarz (ul. Krzemieniecka 7/9)
7. św. Teresa - Siostry Karmelitanki (ul. Św. Teresy 6)
8. św. Urszula - Siostry Urszulanki (ul. Obywatelska 60)
9. św. Stanisław Kostka - Archikatedra Łódzka, (ul. Piotrkowska 265)
10. św. Józef - Cmentarz katolicki (ul. Ogrodowa 39)
11. św. Jose Sanchez del Rio - Pomnik Pękniętego Serca - Park im. Szarych Szeregów (ul. Przemysłowa)
12. bł. Rafał Chyliński - Centrum Caritas (ul. Gdańska 111)
13. św. Matka Teresa - Siostry Misjonarki Miłości (ul. Struga 90)
14. św. Florian - Dzielenie się wodą – pasaż Schillera, Central 2
15. św. Jan Bosko - Dom Dziecka nr 6 (ul. Bednarska 15)
16. św. Ignacy Loyola - Dom Dziecka stowarzyszenia ewangelizacyjno-charytatywnego Mocni w Duchu (ul. Kościuszki 48)
17. św. Maksymilian Kolbe - Park Ocalałych (ul. Wojska Polskiego)
18. św. Faustyna - Skwer św. Faustyny i muzeum (ul. Krośnieńska)
19. bł. Ks. Wincenty Frelichowski - Park Wenecja i muzeum przy ul. Krośnieńskiej (ul. Pabianicka 56)
20. Król Dawid - Przygotowywanie Flash-Mob'a - wiele miejsc publicznych w Łodzi
21. św. Filip Neri - Radosny Dom Seniora (ul. Lublinek 32)
22. św. Cyryl i Metody - Cmentarz Prawosławny na Dołach (wejście od ul. Telefonicznej)
23. Br. Roger - Kościół Ewangelicko-Augsburski, kapsuła czasu (ul. Piotrkowska 279/283)
24. Bł. Chiara Luce Bandano - Dom Pomocy Społecznej dla niepełnosprawnych (ul. Tkacka 34/36)
25. św. Brat Albert - Centrum Rechabilitacyjno Opiekuńcze  (ul. Przybyszewskiego 255)

W trakcie dojazdu, trwania i powrotu z miejsc zaangażowania uczestnik winien podporządkować się poleceniom wydawanym przez przydzielonego grupie wolontariusza-opiekuna.

Chęć uczestnictwa w wydarzeniu osoby/grupy zgłaszają do Organizatora poprzez wypełnienie formularza:
https://docs.google.com/forms/d/1TC-2Ep7a0kTTG5LA5N6mi8c9WqIiyDXrVtj1bb0OaD4/edit - grupowe
https://docs.google.com/forms/d/1WSyIkev8OfNgoSMvrPomLyuuz0u2m5TcmIz550xtHe8/edit - indywidualne

Każdy uczestnik biorąc udział w wydarzeniu, tym samym akceptuje jego regulamin.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uczestników wydarzenia.

Warunkiem uczestnictwa osób niepełnoletnich w wydarzeniu jest posiadanie zgody rodzica wraz z klauzulą „Biorę odpowiedzialność za swojego syna/córkę w trakcie trwania wydarzenia, dojazdu i powrotu z niego.”

Organizator podczas wydarzenia zapewnia uczestnikom poczęstunek.
Na terenie wydarzenia zabronione jest spożywanie alkoholu, narkotyków czy innych używek.

Każdy uczestnik biorący udział w wydarzeniu, wyraża zgodę na rozpowszechnianie swojego wizerunku na zdjęciach bądź filmach relacjonujących wydarzenie. Materiały mogą zostać wykorzystane w późniejszym okresie w celach promocyjnych.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu.