Archidiecezja Łódzka
XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej | Msza Św. w Archikatedrze Łódzkiej
14:15 | 06.04.2018 | Wyświetleń: 1384

„Być może w tych dniach zmagania intelektualnego, doświadczycie spotkania z Jezusem w drugim człowieku, ale także  w nauce o Bogu. Doświadczycie spotkania z Jezusem żyjącym, zmartwychwstałym, który jest pośród nas”- mówił Ksiądz Biskup Marek Marczak w swojej homilii.

Ksiądz Biskup przewodniczył Mszy Św. w Archikatedrze Łódzkiej, w której wzięli udział uczestnicy XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej.

„Spotykamy się w tej Katedrze na Eucharystii, która jest dziękczynieniem Panu Bogu za to co On w naszym życiu działa. Dzisiaj ta Eucharystia sprawowana jest w bardzo wyjątkowych okolicznościach, bo to oktawa Zmartwychwstania Pańskiego”- zaznaczył bp Marczak.

W swojej homilii Ksiądz Biskup osobiście zwrócił się do uczestników Olimpiady. „Zwracam się do młodzieży, do przyszłości Kościoła w Polsce, bo gdzie szukać przyszłości Kościoła, jak nie wśród młodzieży, która na pewno pod względem intelektualnym, a zapewne też duchowym jest taką elitą młodzieży z całej Polski. Skoro uczestniczą w finale Olimpiady Teologii Katolickiej, to musi być w ich głowach, umysłach i sercach bardzo dużo informacji, ale także miłości do Boga, do Jezusa, do Kościoła, do Pisma Świętego, skoro chcą się tego uczyć i poświęcać temu czas.”

„Moi drodzy młodzi przyjaciele. Każdy z was jest zapewne w bardzo osobistej, indywidualnej pielgrzymce do Pana Boga. W takim momencie waszego życia, który tylko wy i może wasi najbliżsi  znają i wiedzą co jest w waszych sercach. Może jest też tak, że dopiero odkrywacie to, czego Bóg oczekuje od was w życiu. Przez wasze wybory i chęci uczestniczenia w tej przygodzie jakim jest Olimpiada Teologiczna, można, a nawet trzeba dostrzegać Boże działanie i to, że On kierując waszymi krokami, prowadzi was w takie miejsca”- dodał Ksiądz Biskup.

Zanim uczestnicy Olimpiady przyjechali do Archikatedry Łódzkiej, aby uczestniczyć w Eucharystii, musieli zmierzyć się z pisemną częścią finału Olimpiady Teologii Katolickiej. Dla uczestników organizatorzy przewidzieli także zwiedzanie Łodzi, jako miasta czterech kultur, a także zwiedzanie Szkoły Filmowej, planetarium i Centrum Nauki w EC1. Ostatniego dnia (w sobotę) po Mszy Św. w Porszewicach, odbędzie się egzamin ustny, po którym będą ogłoszone wyniki i wręczone nagrody.