Archidiecezja Łódzka
Zaproszenie na Koncert Muzyki Pasyjnej w wykonaniu chóru Salezjańskich Szkół Muzycznych
08:37 | 03.03.2018 | Wyświetleń: 764

W niedzielę 11 marca 2018, o godz. 17.15, w kościele Najświętszego Serca Jezusowego na Julianowie ul. Zgierska 123, odbędzie się Koncert Muzyki Pasyjnej w wykonaniu chóru Salezjańskich Szkół Muzycznych II stopnia im. ks. Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku.

Koncert odbędzie się w ramach nabożeństwa Gorzkich żali, które chór wykona w opracowaniu wielogłosowym. Muzycznym komentarzem do rozważania męki Pańskiej będą utwory chóralne o tematyce pasyjnej.

Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia (SOSM) i Salezjańska Szkoła Muzyczna II stopnia (SSM) są szkołami katolickimi niepublicznymi na prawach szkół publicznych, prowadzonymi przez Zgromadzenie Salezjańskie. Stawiają sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w kościele, jak i podjęcia studiów muzycznych. Po ukończeniu nauki można uzyskać świadectwo dojrzałości, dyplom Szkoły Muzycznej II stopnia, dyplom organisty oraz możliwość dalszych studiów na dowolnej uczelni wyższej.

Więcej informacji na stronie www.lutomiersk.salezjanie.pl