Autor: Antoni Zalewski
Wielkopostne rekolekcje u oo. Jezuitów | Abp Ryś | dzień 1

„Kiedy stajemy przed krzyżem to czujemy, że jesteśmy odniesieni, nie do zbioru prawa, ale do osoby wcielonego Boga, który został ukrzyżowany. Ukrzyżowany Pan. Przybity do krzyża. Ten, który wziął na siebie moje grzechy. Ten, który jest ofiarą za moje grzechy. Ten, który ustanawia nowe przymierze w swojej krwi. Nowe przymierze, to zapowiedziane przez Jeremiasza, jest zawarte za cenę krwi Chrystusowej. Trzeba zobaczyć tę krew, która się leje z rąk Jezusa, za jego nóg i z jego serca. Zobaczyć. Głęboko wniknąć w  te rany, aż się dotrze do serca Jezusowego”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś pierwszym dniu Wielkopostnych rekolekcji u oo. Jezuitów.

Ksiądz Arcybiskup głosi rekolekcje w parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi u oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Każdego dnia na stronie Archidiecezji Łódzkiej będzie zamieszczana nauka Metropolity Łódzkiego.

Wszystkich zachęcamy do włączenie się w te rekolekcje osobiście. Najbliższa Msza św. rekolekcyjna sprawowana będzie jutro o godz. 20.