Archidiecezja Łódzka
Tkanina artystyczna i malarstwo- wystawa Józefa Jakubczyka i jego uczniów
14:00 | 08.03.2018 | Wyświetleń: 631

W dniach 11 marca – 4 kwietnia 2018 r. w Galerii „U Panien” /na piętrze/ prezentowana będzie wystawa tkaniny artystycznej i malarstwa Józefa Jakubczyka i jego uczniów.

Józef Jakubczyk urodził się w 1954 r. w Poświętnem n/Pilicą. W 1979 r. uzyskał dyplom w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Zajmuje się twórczością w dziedzinie tkaniny artystycznej i malarstwa. Od 1980 r. brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą.
Prace prezentowane na tej wystawie są rezultatem warsztatów artystycznych prowadzonych przez niego w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie.


Uczestnicy wystawy
Tkanina artystyczna: Alicja Bujacz, Jadwiga Cieślak, Teresa Domagała, Janina Gawor, Jadwiga Jańczyk, Zofia Kochel, Urszula Michałek, Halina Skoczyńska, Krystyna Stokłosa, Urszula Susmęd, Alfreda Tarnowska.
Malarstwo: Dariusz Bujacz, Lesław Jańczyk, Agata Klimczyk, Anna Maciocha, Dorota Milczarek, Iwona Perkowska, Andrzej Tkacz.

 Wernisaż wystawy w niedzielę 11 marca 2018 r. o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny! Wejście od pl. Kościuszki.