Stacja XXX – kościół św. Józefa oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

W najstarszej świątyni Łodzi dedykowanej św. Józefowi oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, która znajduje się przy Manufakturze dawnym włókienniczym imperium Izraela Poznańskiego we wtorek 20 marca sprawowana była liturgia stacyjna w ramach wielkopostnej pielgrzymki do łódzkich kościołów stacyjnych.

Biskup senior Adam Lepa, który celebrował liturgię w swojej homilii przypomniał historię dzisiejszego kościoła stacyjnego oraz zwrócił uwagę obecnych w świątyni, że to iż owa świątynia znajduje się po dziś dzień w tym miejscu, jest niewątpliwie zasługą mieszkańców miasta, który uchronili ją przed rozbiórką.

- Pan Jezus jest z nami, nawet wtedy, gdy o tym najmniej myślimy. – przypomniał w homilii biskup senior. - Gdy Pan Jezus zadawał trudne pytania, a zawsze to były trudne pytania, to wraz z pytaniem dawał łaskę, by ten ktoś pytany miał więcej sił intelektualnych, by mógł Mu dać odpowiedź dojrzałą. – podkreślił kaznodzieja.

- Niech Jezus Chrystus, błogosławi nam na ten wielki post abyśmy poprzez pogłębienie swojego duchowego życia mogli jeszcze bardziej zbliżyć się do Niego i bardziej Go ukochać. – życzył biskup.