Archidiecezja Łódzka
Stacja XXI- parafia Najświętszego Serca Jezusowego (Julianów)
20:19 | 09.03.2018 | Wyświetleń: 1145

„Jaka jest moja miłość do Pana Boga, a w tym jaka jest nasza miłość do drugiego człowieka?”- pytał w swojej homilii Ksiądz Biskup Adam Lepa, który przewodniczył Mszy Św. w parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Julianowie.

„Pytanie o miłość jest dla nas wciąż aktualne i najważniejsze. Pamiętamy rozmowę Pana Jezusa z Piotrem: Piotrze czy miłujesz mnie? Trzykrotnie pytał Piotra. Dawał do zrozumienia, że ta autentyczna miłość jest czymś niezwykłym, niezastąpiony. Te pytania, które stawiał Chrystus Piotrowi, były badaniem, tego co naprawdę myśli święty Piotr. Jak wiadomo zdał egzamin”- mówił bp Lepa.

„Dzisiaj Kościół pyta nas: jaka jest nasza miłość do Pana Boga, do drugiego człowiek, ale też o czym często zapominamy- miłość do nieprzyjaciół (…) Dobrze się dzieje, że Kościół przypomina nam to pytaniu: jaka jest nasza miłość?”- podkreślił bp Lepa. „Chrystus podpowiedział nam, te słowa, które stały się drogowskazem, a także nakazem: tak Bóg umiłował świat, że Syna swojego jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego uwierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Punktem odniesienia i miarą naszej miłości do drugiego człowieka jest miłość Boga do ludzi.”

„Kiedy mówimy o miłości, trzeba też wspomnieć o nienawiści, albo o innych jeszcze postaciach braku miłości. Kiedy zazdrościmy drugiemu człowiekowi, kiedy z niechęcią patrzymy na drugiego człowieka, tylko dlatego, że ma inne zdanie, albo, że poddał nas krytyce, albo nie nawiązał z nami kontaktu, na jaki liczyliśmy.”

W dalszej części swojej homilii Ksiądz Biskup zaznaczył, że parafia Najświętszego Serca Jezusowego jest idealnym miejscem do myślenia, mówienia, planowania i dokonywania korekty na temat miłości. „To najpiękniejsze miejsce do takich rozważań i do rachunku sumienia. Jeżeli Bóg umiłował mnie tak niezwykłą miłością, to czy ja potrafię chociaż w niewielkim zakresie odpowiedzieć miłością do drugiego człowieka? Nie tylko do człowieka, który mnie szanuje, który wyraża wobec mnie jakąś wdzięczność, czy dobroć, ale do każdego człowieka.”