Archidiecezja Łódzka
Stacja XX – kościół N. M. P. Królowej Polski
21:46 | 08.03.2018 | Wyświetleń: 1231

– Być z Jezusem, to znaczy przyznawać się do Niego, nie gardzić Jego słowem kiedy do nas mówi! – tłumaczył bp Ireneusz Pękalski podczas liturgii stacyjnej.

Szlak wielkopostnych kościołów stacyjnych Łodzi zawiódł pielgrzymów w czwartek 8 marca do świątyni p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na os. Radogoszcz. Ta obchodząca w tym roku swój jubileusz 35 – lecia parafia, znajdująca się przy wyjeździe z miasta, ukrywa bezcenny skarb – ołtarz na którym Mszę św. sprawował św. Jan Paweł II, gdy  w 1987 roku odwiedził Łódź. Wieczornej liturgii stacyjnej przewodniczył i homilie wygłosił ks. bp Ireneusz Pękalski.

W homilii ksiądz biskup zwrócił uwagę na to, że gdy wśród ludzi pojawiają się opinie pogardliwe względem wiary w Chrystusa czy Kościoła, wielu katolików słysząc takie zarzuty, milczy i nie staje w obronie wartości, które wyznają! – W tym momencie, nie możemy powiedzieć, że jesteśmy z Jezusem. – zauważył kaznodzieja.

– Co to znaczy być z Jezusem? W jaki sposób możemy to okazać? – pytał biskup. – Być z Jezusem, to znaczy być wiernym Jego nauczaniu. Być wiernym temu wszystkiemu, co związane jest z treścią naszej wiary! Bycie razem z Jezusem, to naśladowanie Go, to przejście drogą, którą On przeszedł! – podkreślił pasterz.

– Kiedy człowiek jest przeciwko Jezusowi? Gdy odchodzi od Jego nauczania, gdy jest obojętny na Jego słowo. Obojętność na Boga, objawia się w postawie bylejakości, postawie konformizmu. Jest to chrześcijaństwo bez wyrazu! – tłumaczył.

Kończąc ksiądz biskup pytał zebranych – Jacy jesteśmy? Czy jesteśmy z Jezusem, z przeświadczenia, z przekonania, z tradycji, z przyzwyczajenia? Warto takie pytania sobie stawiać w czasie kiedy przygotowujemy  się na Jego chwalebne zmartwychwstanie! – zakończył biskup.