Archidiecezja Łódzka
Śpiewniki na I Komunię Świętą (+CD)
08:00 | 03.03.2018 | Wyświetleń: 1043

Wydawnictwo MKK – Muzyka Kościelna w Krakowie – proponuje pomoce muzyczne dotyczące Eucharystii oraz wyjątkowego jej przeżycia, jakim jest uroczyste przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej.

Śpiewniki na I Komunię Świętą - obraz.doc

Członkowie Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Krakowie wybrali śpiewy i przygotowali ich harmonizacje na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej: procesję do kościoła, rozpoczęcie liturgii, procesję z darami, komunię, uwielbienie, zakończenie, nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz inne. Zaproponowane 35 pieśni stanowi zbiór wybrany z bogactwa śpiewów liturgicznych związanych z Eucharystią. Nauczenie dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Św. takich pieśni, może być dobrym fundamentem do czynnego i aktywnego uczestnictwa w liturgii, w każdym momencie ich życia.

Śpiewnik powinien zainteresować księży, katechetów i organistów. Dostępne są dwie wersje śpiewnika: standardowa oraz na głos z towarzyszeniem organów (do każdej dołączona jest płyta CD).Śpiewniki można zamówić w sklepie wydawnictwa.