Archidiecezja Łódzka
Piotrków Tryb.: „Malarstwo na ptasich piórach”
16:39 | 03.03.2018 | Wyświetleń: 694

W dniach 4-21 marca 2018 r. serdecznie zapraszamy do Galerii „U Panien” na wystawę „Malarstwo na ptasich piórkach” autorstwa Joanny Agnieszki Samborskiej.

Joanna Agnieszka Samborska – urodzona w Rozprzy koło Piotrkowa Trybunalskiego. Od 60 lat mieszka w Zelowie. W życiu zawodowym – pedagog. Dopiero na emeryturze znalazła czas na rozwijanie swojej pasji, której oddaje się całkowicie. Uprawia malarstwo realistyczne. Rozpoczęła od malowania na płótnie oraz rysowania pastelami. Później tworzyła na jedwabiu, aksamicie i desce. Ulubione tematy prac, to pejzaże, martwa natura, portrety, sceny rodzajowe z życia ludzi i zwierząt a także malarstwo sakralne.

Uczestniczyła w licznych plenerach malarskich. Brała udział w wystawach i konkursach. Jej prace wystawiane były także za granicą, gdzie również były wyróżniane i nagradzane. Od lat należy do Klubu Twórców Kultury w Bełchatowie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Wystawa prezentowana w Centrum idei „Ku Demokracji” jest niezwykła, bo powstała na piórach ptaków. Dzięki życzliwemu i ciepłemu widzeniu świata przez Artystkę, doznajemy pozytywnych wrażeń, widzimy jak świat malarski Pani Joanny jest kolorowy, radosny, wypełniony energią piękna i spokoju.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny! Wejście od pl. Kościuszki.