Archidiecezja Łódzka
Aplikacja mobilna Arena Młodych
15:14 | 20.03.2018 | Wyświetleń: 1949

Każdy z uczestników spotkania Arena Młodych obok duchowego doświadczenia, które z pewnością stało się jego udziałem, wyszedł z Atlas Areny wyposażony w wyjątkowe narzędzie ewangelizacyjne, jakim jest aplikacja mobilna Arena Młodych.

– Przygotowaliśmy dla młodych specjalną aplikację, którą będą mogli pobrać na swoje telefony. – tłumaczy abp Ryś. Dzięki tej aplikacji będziemy mogli im codziennie albo co tydzień przesyłać zaproszenia na kolejne wydarzenia, których akuratnie brakuje. To wydarzenie odbywa się w czasie wielkiego postu, dlatego też ważne jest, aby za chwilę zaprosić młodych na Marsz dla Jezusa w niedzielę palmową, następnie Triduum Paschalne i kolejne spotkania, które odbywają się przez cały rok. – dodaje metropolita łódzki.

Uczestnicy spotkania otrzymali do pobrania link, który znajdował się w odpowiedzi na sms, jaki wysłali w czasie spotkania na łódzkiej Atlas Arenie. Aplikacja jest bezpłatna i ma służyć jako informacja o wydarzeniach młodzieżowych w Łodzi.

– „Apka na smartfona” to współczesna tablica ogłoszeń. – mówi ks. Paweł Bogusz, duszpasterz młodzieży archidiecezji łódzkiej. – Młodzi ludzie na swoich telefonach mają wiele różnych aplikacji, stąd pomysł, aby wśród nich znalazła się nasza „Arena Młodych”, która pomoże w informowaniu ich o różnych wydarzeniach w naszym mieście, które są skierowanych właśnie do młodych. – dodaje duszpasterz.

Twórcą mobilnej aplikacji Arena Młodych jest Wojciech Walczak i łódzka firma InterSynergy, która dla Kościoła łódzkiego przygotowała już kilka projektów medialnych, wśród których wyróżnić można stronę archidiecezji łódzkiej, stronę synodu, a także stronę wydziału katechetycznego.