Archidiecezja Łódzka
IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 III 2018
12:00 | 10.03.2018 | Wyświetleń: 1322

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na 11 marca 2018 r. 

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Misterium Męki Pańskiej ulicami Łodzi, które odbędzie się w piątek 16 marca o godz. 19.00. Rozpoczęcie nastąpi w parku im. Henryka Sienkiewicza, natomiast zakończenie na Placu Wolności.

2. Wskutek ubiegłorocznych zmian w prawie emeryci i renciści mogą łatwiej czynić dobro. By przekazać 1% podatku na Organizację Pożytku Publicznego nie muszą już wypełniać skomplikowanych druków. Wystarczy wypełnić proste oświadczenie o nazwie PIT-OP a następnie dostarczyć je do swojego Urzędu Skarbowego przed końcem kwietnia. PIT-OP jest do wzięcia w kruchcie kościoła. Wszelkie potrzebne dane do jego wypełnienia zainteresowani znajdą w tabeli, którą raz w roku przesyła im ZUS. Twój PIT-OP pomoże dzieciom z Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”, która wspiera m.in. Dom Samotnej Matki w Łodzi.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na wielkopostny dzień skupienia w sobotę 17 marca o godz. 10.00 do kaplicy Św. Józefa przy kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60) oraz na rekolekcje dla osób starszych, chorych i ich opiekunów do parafii św. Faustyny w Łodzi (pl. Niepodległości 1). Rekolekcje będą głoszone o godz. 18.00 od 18 do 21 marca.

4. Parafia św. Wojciecha w Łodzi (Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia) zaprasza w niedzielę 18 marca 2018 r. na kolejne spotkanie z cyklu: „Idźcie i głoście – spotkania z ludźmi wiary”. O tym, że życie jest darem powie Teresa Kmieć, siostra zamordowanej podczas misji w Boliwii Heleny Kmieć. Wieczór z gościem rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00.

5. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej oraz wspólnota Macierzanek serdecznie zaprasza mamy z ich małymi dziećmi na wielkopostny dzień skupienia: „Zbawiona przez macierzyństwo”, który odbędzie się 21 marca 2018 r. o godz. 12.00 w kaplicy Św. Krzysztofa przy kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60). Naukę rekolekcyjną wygłosi dominikanin o. Tomasz Nowak.

6. W związku z Narodowym Kongresem Trzeźwości i towarzyszącymi mu inicjatywami pod hasłem: Nie piję bo kocham zostały przygotowane dla wszystkich parafii w Polsce pomoce z serii: Wychowanie do trzeźwości w rodzinie, które przesyłamy w załączeniu. Materiały te zaleca się jako pomoc do wykorzystania w profilaktyce uzależnień dla rodziców, duszpasterzy i katechetów.

7. Z racji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do parafii dostarczane będą co miesiąc plakaty w ramach akcji Nauczyciel Wolności. Celem akcji jest upamiętnienie Wielkich Polaków zasłużonych dla wolności naszej Ojczyzny i dla Kościoła. Uprzejmie prosimy o wywieszanie tych plakatów w gablocie parafialnej.