Archidiecezja Łódzka
Ekumeniczna modlitwa w duchu Taizé
10:52 | 14.03.2018 | Wyświetleń: 811

W dniach od 19 do 21 marca, już po raz kolejny pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, odbędzie się w Łodzi ekumeniczna modlitwa w duchu wspólnoty Taizé, nazywana „Wieczorem Światła”.

Będziemy przy tej okazji gościli również brata Macieja z Taizé, który będzie nie tylko uczestniczył w naszej wspólnej modlitwie, ale również spotka się z młodymi stwarzając przestrzeń do braterskiej rozmowy o nurtujących problemach młodego pokolenia.

Brat Roger –założyciel wspólnoty z Taizé – pisał, że „Wielu młodych doznaje dzisiaj zniechęcenia. Chcielibyśmy bardzo, by we wspólnej modlitwie, poprzez refleksję i ciszę, pogłębiając źródła wiary, odkrywali sens swego życia. Chcemy szukać z nimi, jak odzyskać zapał, jak przygotować się do podejmowania odpowiedzialnych decyzji”. Będziemy zatem we wspólnej modlitwie powierzali młodych naszego miasta, prosząc aby mogli odzyskiwać w sobie zapał i entuzjazm na drogach codziennego życia.

Spotkania odbędą się w trzech różnych miejscach:

W poniedziałek (19 marca) o godz. 21.00, w parafii katedralnej pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi, (ul. Piotrkowska 265)

We wtorek (20 marca) o godz. 21.00, w parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 279/283

W środę (21 marca) o godz. 20.00, w kaplicy Wspólnoty Chemin Neuf przy ulicy Jaracza 11

Modlitwa będzie miała wymiar ekumeniczny i będą w niej uczestniczyli przedstawiciele i duchowni innych wyznań. Główną część modlitwy, oraz rozważanie poprowadzi Ks. Abp. Grzegorz Ryś.

W czasie Łódzkich Wieczorów Światła, towarzyszyć będzie Chór Ekumeniczny, który poprowadzi Patryk Jadczak.