Archidiecezja Łódzka
20 lat bonifraterskiej rehabilitacji
11:40 | 16.03.2018 | Wyświetleń: 842

20-lecie istnienia obchodziło bonifraterskie Centrum Rehabilitacji. W holu budynku odsłonięto pamiątkową tablicę.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele szpitala św. Jana Bożego, bracia bonifratrzy z br. Eugeniuszem Kretem, prowincjałem i br. Franciszkiem S. Chmielem – przeorem łódzkiego konwentu, pracownicy placówki, przedstawiciele łódzkich  urzędów i osoby wspierające bonifraterskie dzieła. Tablicę odsłonił i poświęcił ks. Ireneusz Kulesza, proboszcz parafii archikatedralnej, a 20 lat temu dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W czasie uroczystości pracownicy opowiadali o początkach pracy w tym miejscu i o współpracy z bonifratrami.

Placówka, która rozpoczęła działalność w 1998 roku zatrudnia 35 pracowników, w tym 5 lekarzy i 26 fizjoterapeutów, a każdego dnia przechodzi przez nią 500 pacjentów. Od dwóch lat rehabilitacja znajduje się w budynku Centrum Medycznego im. dr. Łęckiego i zajmuje ponad 1100 metrów kwadratowych powierzchni. W rehabilitacji chorych wykorzystywane są metody: PNF, Bobath, terapia manualna wg Mulligana, Kaltenborna-Evjentha, Crafta,

FDM, terapia tkanek miękkich, kinesiology taping, suche igłowanie, MT-trening rehabilitacyjny, trening dna miednicy wg koncepcji Bebo, masaż głęboki. Rehabilitacja pracuje codziennie w godz. 6:45 – 21:20 i jest najdłużej działającą tego typu poradnią  w Łodzi. Jest też najnowocześniejszą rehabilitacją w mieście.