Archidiecezja Łódzka
Zjazd Krajowej Rady KSM
14:00 | 26.02.2018 | Wyświetleń: 1086

,,Przez cnotę, naukę i pracę- służyć Bogu i Ojczyźnie. Gotów!” Takie hasło towarzyszy Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, których zarządy archidiecezjalne zgromadziły się w dniach 23-25.02.2018r. na obradach Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w miejscowości Hucisko koło Częstochowy.

 W zjeździe wzięli udział także przedstawiciele Archidiecezji Łódzkiej : asystent KSM w Łodzi Ksiądz Przemysław Kansy, prezes KSM w Łodzi Justyna Kowalewska (Parafia pw. Św. Alberta), prezes  senior KSM w Łodzi Łukasz Charuba (Parafia pw. Św. Alberta Chmielowskiego), członek delegat KSM w Łodzi Wiktoria Ziąbka ( Parafia pw. Św. Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim), sympatyk KSM w Łodzi Maria Śpionek (Parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej).

 Podczas spotkania Rada ustalała program pracy na kolejne miesiące. Obradowała na temat programu formacyjnego ,,Oto ja” czy  akcji ,, Młodzi dla środowiska”. Została podjęta dyskusja na temat problemów z jakimi borykają się poszczególne oddziały KSM-u jak i na temat wprowadzenia ewentualnych zmian w pracy Katolickich Stowarzyszeń Młodzieży.

Przeprowadzone zostały również wybory do Prezydium Rady KSM,  na czele której stanął przedstawiciel Archidiecezji Rzeszowskiej Patryk Czech.  Nie można zapomnieć o sobotnim (24.02.2018r)  wydarzeniu jakie miało miejsce na Jasnej Górze, gdzie oprócz Rady Krajowej KSM, u stóp Pani Jasnogórskiej zgromadziło się ponad 1000 osób, z rożnych oddziałów Katolickich Stowarzyszeń Młodzieży, aby tak jak osiemdziesiąt lat temu zawierzyć siebie, swoją działalność i inicjatywy Matce Bożej.

 Oprócz części oficjalnej, był też czas na wymianę zdań czy zawiązanie nowych znajomości.  Całość zakończyła się w niedzielę błogosławieństwem asystenta generalnego KSM Księdza Andrzeja Lubowickiego.

 Młodzież z tego  zjazdu wyjechała z wieloma zadaniami do wykonania, ale również z wielkim umocnieniem po zawierzeniu się Matce Bożej, z przeświadczeniem, że są powołani do tego, aby zawsze służyć Kościołowi i Ojczyźnie oraz z wielką misją, aby na każde wezwanie Pana Boga odpowiadać: GOTÓW!