Archidiecezja Łódzka
V Niedziela Zwykła 4 II 2018
13:32 | 03.02.2018 | Wyświetleń: 1061

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 4 lutego 2018 r.

1. Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi przypadający 8 lutego 2018 r. będziemy przeżywać pod hasłem: „Migracja wolna od handlu ludźmi”. W tym dniu podejmiemy refleksję nad tragedią migrantów, uchodźców i osób wysiedlonych, którzy coraz częściej stają się ofiarami handlu ludźmi. Jest to dobra okazja byśmy objęli ich naszą modlitwą.

2. W niedzielę 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXVI Światowy Dzień Chorego. W tym roku tematem przewodnim będą słowa Jezusa wypowiedziane z krzyża do Maryi i do ucznia Jana: „’Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja’. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27). W tym dniu o godz. 12.30 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

3. Również 11 lutego rozpoczniemy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tydzień ten będziemy przeżywać pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. W kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przypominamy sobie słowa św. Jana Pawła II: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”.