Archidiecezja Łódzka
Studenckie Uwielbienie w Katedrze
11:35 | 17.02.2018 | Wyświetleń: 1041

Co miesiąc inny temat przewodni i zaproszeni goście, ciekawe konferencje, świadectwa, adoracja i wspólne uwielbianie Boga przy pięknej muzyce – na tym w skrócie polegają comiesięczne Studenckie Uwielbienia w Katedrze. Najbliższe spotkanie będzie w niedzielę 25 lutego o 20:00, wówczas to o miłości opowiedzą Monika i Marcin Gomułkowie.

Pomysł wydarzeń kierowanych do wszystkich łódzkich studentów zrodził się w maju 2017 roku przy okazji 100. rocznicy objawień fatimskich. – Na prośbę ks. Bartłomieja Franczaka i ks. Przemysława Góry miałam animować to wydarzenie muzycznie – wspomina Weronika Mariańczyk, obecnie będąca Liderką Świecką Studenckiej Wspólnoty Uwielbieniowej. – Połączyłam trzy schole działające w Łodzi i powstał całkiem dobry zespół osób, które kochają śpiewać, a do tego robią to na chwałę Pana Boga. I tak to się zaczęło. Dzień później było pierwsze Studenckie Uwielbienie w Katedrze – opowiada Weronika.

W czerwcu zorganizowano kolejne wydarzenie, zaś jesienią organizatorzy postanowili, że spróbują zaproponować studentom cały cykl spotkań i tak właśnie od listopada 2017 roku co miesiąc w jedną z niedziel łódzka katedra staje się miejscem szczególnego uwielbiania Boga.

Wolontariuszy włączających się w działo jest coraz więcej, działają w różnych sekcjach. W końcu zaczęło się mówić o tworzonej przez nich Studenckiej Wspólnocie Uwielbieniowej (SWU). – Grupa na Facebooku obecnie liczy 144 osoby, tylu studentów jest zaangażowanych w wydarzenia – zdradza Weronika. – Naszym Liderem Duchowym jest ks. Przemysław Góra, zaś za poszczególne sekcje odpowiadają animatorzy. Mamy diakonię modlitwy, liturgiczną, muzyczną, tańca i techniczną – wylicza liderka wspólnoty. Dzieło współtworzą przede wszystkim studenci z Łodzi, ale pochodzący z różnych duszpasterstw – jest wiele osób z DA „5”, z Ruchu Światło-Życie, są osoby duchowne i małżeństwa. Co miesiąc do wszystkich większych łódzkich wspólnot wysyłane są zaproszenia do wzięcia udziału w wydarzeniu, a organizatorzy podkreślają, że są otwarci na współpracę. – W Łodzi nie było wieczorów uwielbienia tworzonych przez studentów dla studentów, dlatego chcieliśmy je wprowadzić, a przede wszystkim zaangażować młodych, aby każdy mógł robić to, co kocha, a przy tym się rozwijać – wyjaśnia Weronika. – Posługując w SWU unoszę się nad ziemią, sprawia mi to dużą radość, cieszę się, że mogę to robić na chwałę Pana Boga. Myślę, że każde spotkanie nas ubogaca – dodaje.

Muzyka nie tylko była zaczynem do zainicjowania spotkań, ale wciąż jest ważnym ich elementem, pomaga w ich duchowym przeżywaniu. – Uważam, że śpiew jest przygotowany bardzo starannie i poruszająco – dzieli się z nami Kasia, która uczestniczyła w poprzednich wieczorach.

Na spotkania przyciągają również zapraszani goście. W listopadzie wraz z Marcinem Zielińskim wierni modlili się o uzdrowienie, w grudniu ks. Adam Pawlak opowiadał o Słowie, w styczniu ks. Przemysław Pilarski i ks. Piotr Stanny poprowadzili spotkanie o lękach i zaufaniu Bogu. W lutym studentom towarzyszyć będzie temat „Miłość? Tak, poproszę”, który poprowadzą Monika i Marcin Gomułkowie.

Więcej informacji o najbliższym Studenckim Uwielbieniu w Katedrze znajduje się na Facebooku: https://www.facebook.com/events/192490091347272/