Archidiecezja Łódzka
Stacja X- kościół Trójcy Przenajświętszej
20:36 | 24.02.2018 | Wyświetleń: 1579

Kolejnym miejscem pielgrzymowania na mapie Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych w Archidiecezji Łódzkiej była parafia Trójcy Przenajświętszej. Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski. Tego dnia w parafii rozpoczęły się również Misje Miłosierdzia Bożego.

AZ_IMG_8336

Misje są przygotowanie do obchodó2w 100 lecia powstania Archidiecezji Łódzkiej. Prowadzą je OO. Jezuici: o. Zdzisław Jaśko i o. Józef Klemenz. O. Józef wygłosił także do wiernych homilię. Mówił w niej o tym czasie jakim przeżywa ta parafia: Misje Miłosierdzia Bożego. Pokazując na wizerunek Jezusa Chrystusa Jazu Ufam Tobie podkreślił, że to jest jedyny taki wizerunek, którego namalowanie polecił sam Pan. „Na tym wizerunku Jezus wskazuje na swoje serce, a serce to przecież symbol miłości. Dlatego przez te osiem dni jakby chciał nam mówić: patrzcie, jakże was kocham. A wy co na to? A wasze serca czasem zimne jak lód.”

Rekolekcjonista mówił także o rodzajach spotkań między ludźmi. Zwrócił uwagę, że niektóre z nich są niespodziewane, niektóre przeżywane niechętnie. Tak czasem bywa z naszym spotkaniem z Panem Jezusem, a spotkanie takie powinno być wydarzeniem. Nie możemy przychodzić na spotkanie z tabliczką na szyi, na której widnieje napis: teren prywatny, wstęp wzbroniony. „Zamykamy nasze serca przed Bogiem Miłości. Przez te osiem dni trzeba okazać się odważnymi. Musimy się okazać odważni, aby tego czasu nie zmarnować. Odważni w otwarciu naszego serca(…) Mamy się okazać odważni i otworzyć swoje serca. Dać się napromieniować jego Miłosierdziem.”

AZ_IMG_8349

 

AZ_IMG_8368