Archidiecezja Łódzka
Stacja IV – kościół Najświętszej Eucharystii
20:49 | 17.02.2018 | Wyświetleń: 1231

– Każdego dnia zbliżamy się do Paschy wieczystej, bo taka jest prawda o naszym życiu. Życie nasze jest przemijające. Po drodze przeżywamy jeszcze inną paschę, tę, którą wspominamy w liturgii – Paschę Jezusa. Aby do niej się przygotować, musimy właściwie przeżyć okres wielkiego postu, który teraz w Kościele trwa. – mówił bp Ireneusz Pękalski.

W świątyni, która jest wotum wdzięczności Bogu za II Krajowy Kongres Eucharystyczny oraz wizytę papieża Jana Pawła II w Łodzi w 1987 roku, odbyła się kolejna liturgia stacyjna w ramach tegorocznego wielkopostnego pielgrzymowania.

Sobotniej Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej. – Cieszymy się, że dziś tu w naszej parafii możemy przezywać pełnię Kościoła, to jest modlić się wraz z naszym biskupem.- mówił podczas powitania ks. A. Ścieszko – proboszcz parafii.

W homilii stacyjnej kaznodzieja wskazał na to, że Jezus nie odrzuca człowieka grzesznego, nie gorszy się jego grzechem ale wierzy w niego i chce mu pomóc, nawet jeśli inni tego nie rozumieją. – Przez życzliwość, przez miłość, przez bliskość Jezus chce człowieka przemienić. Nie przez rozkaz, nie przez zakaz, nie przez nakaz ale przez miłość, która objawiła się najmocniej w tym, kiedy za grzesznika czyli każdego z nas oddał swoje życie.- podkreślił biskup.

Przypominając słowa z liturgii – nawracajcie się i wierzcie w ewangelię – celebrans zauważył, że kiedy Jezus wzywa do nawrócenia, nie staje przed nami jako sędzia, jako kontroler tego co czynimy. Ale okazuje się wobec grzesznika jako miłosierny, przebaczający i kochający ojciec. On sam szuka zagubionych, on im towarzyszy na drogach ich życia. – zauważył pasterz.

 Liturgię zakończyła wspólna modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo księdza biskupa.