Autor: Antoni Zalewski

Akademicki Klub Obywatelski w Łodzi zaprasza na spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim.

Spotkanie odbędzie się 17 marca (sobota) o godz. 11.00 w sali Ośrodka salezjańskiego przy ul. Wodnej 36. W czasie spotkania ksiądz profesor wygłosi wykład: „Żydzi, Polacy - przeszłość i przyszłość”.

Zgłoszenia na spotkanie: [email protected]

Ks. prof. Waldemar Chrostowski urodzony 1 lutego 1951 roku. Przyjął święcenia kapłańskie 6 czerwca 1976. W latach 1976-1978 był wikariuszem w parafii w Ząbkach. W latach 1978-1983 studiował w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie, a w latach 1979-1980 na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. W 1981 uzyskał w Rzymie licencjat nauk biblijnych. W 1994 został kierownikiem Instytutu Dialogu Katolicko-Judaistycznego, w ramach którego od 1996 wydaje półrocznik „Maqom”. Do roku 1998 współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. W 2003 otrzymał tytuł profesora zwyczajnego. Papież Benedykt XVI powołał go do grona ekspertów 12. Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów, który odbywał się w październiku 2008 w Watykanie. Obecnie jest kierownikiem Katedry Egzegezy Starego Testamentu oraz Zakładu Dialogu Katolicko-Judaistycznego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także kierownikiem Zakładu Egzegezy i Teologii Biblijnej Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.