Pan Bóg chce się z nimi zmierzyć na Atlas Arenie!  -  Arena Młodych już za miesiąc z Łodzi!

Już za niecały miesiąc, po raz pierwszy w Łodzi, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie ewangelizacyjne skierowane do młodych mieszkających w centrum Polski.

„Arena Młodych” to dwudniowe spotkanie, które odbędzie się w dniach 20-21 marca br. w łódzkiej Atlas Arenie i zgromadzi blisko dwadzieścia tysięcy uczniów szkół gimnazjalnych (20 marca) i ponadgimnazjalnych (21 marca).

Młodzież z łódzkich szkół spotykająca się w jednym miejscu, będzie miała okazję wspólnie się modlić, pochylić się na Słowem Bożym w refleksji biblijnej, wysłuchać konferencji i świadectw swoich rówieśników, ale także odnowić swoją wiarę poprzez sakrament pokuty i adorację Najświętszego Sakramentu.

- Niniejsza inicjatywa jest dopełnieniem formy szkolnych rekolekcji wielkopostnych, dlatego proponuję, aby następnego dnia w parafii odbyła się Msza św. z udziałem młodzieży. Dla tych parafii szkolne rekolekcje wielkopostne są skrócone do dwóch dni. – tłumaczy ks. Marcin Wojtasik, dyrektor wydziału katechetycznego kurii łódzkiej.

Pomysłodawcą „Areny Młodych” jest ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki, który poprzez ten rodzaj wyjścia do młodych pragnie poruszyć ich serca, a poprzez to odnowić ich relację z Bogiem i Kościołem. – Pan Bóg chce się z nimi zmierzyć na Atlas Arenie w dniach 20-21 marca, i chce nam zaproponować takie zapasy, w których będziemy zwycięzcami i jako zwycięzcy wyjdziemy z tych zapasów kimś kompletnie nowym. – mówił abp Ryś, zapraszając młodych do udziału w tym spotkaniu ewangelizacyjnym.

Aby wziąć  udział w tym niecodziennym wielkopostnym i ewangelizacyjnym wydarzeniu należy dokonać zgłoszenia, które przyjmują nauczyciele katecheci i przesyłają drogą elektroniczną według odpowiednio wypełnionego formularza (dostępnego na stronie Wydziału Katechetycznego: http://www.katecheza.lodz.pl/). Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia zostanie wysłane na podany adres mailowy. W związku z ograniczoną liczbą biletów będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Jak informują organizatorzy - młodzież nie ponosi żadnych kosztów związanych z wejściem na „Arenę Młodych”.