Archidiecezja Łódzka
II Niedziela Wielkiego Postu – 25 II 2018
12:15 | 24.02.2018 | Wyświetleń: 1101

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 25 lutego 2018 r.

1. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypada w najbliższy czwartek 1 marca. Tego dnia w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Lepy odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. W trakcie uroczystości wspomnimy bohaterów, więzionych i prześladowanych przez Służbę Bezpieczeństwa, katowanych i przetrzymywanych w więzieniach, skazywanych w sfingowanych procesach sądowych, potajemnie mordowanych, których groby są odkrywane bądź nadal poszukiwane.

2. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku rozpoczyna zapisy na rok szkolny 2018/2019. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonym gimnazjum i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza chorych i ich opiekunów na samolotową pielgrzymkę do Lourdes w dniach 19-23 września 2018 r.
(Zapisy i dalsze informacje u ks. Juliusza Lasonia kapelana szpitala im. M. Kopernika w Łodzi, tel. 504 599 221).
do informacji Czcigodnych Księży

4. Misterium Męki Pańskiej ulicami Łodzi odbędzie się w piątek 16 marca o godz. 19.00. Początek w parku im. Henryka Sienkiewicza, zakończenie na Placu Wolności.

5. Marsz dla Jezusa z racji przypadającego XXXIII Światowego Dnia Młodzieży obchodzonego w Kościołach lokalnych odbędzie się w Niedzielę Palmową 25 marca. Początek o godz. 13.15 w kościele p.w. Najświętszego Imienia Jezus (oo. Jezuici, ul. Sienkiewicza 60), zakończenie w Archikatedrze Łódzkiej uroczystą Eucharystią z udziałem młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.

6. We wtorek wielkanocny 3 kwietnia odbędzie się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Do udziału w niej zaproszeni są maturzyści Archidiecezji Łódzkiej ze swoimi duszpasterzami i katechetami.
Program pielgrzymki:
9.30 – Zawiązanie wspólnoty – aula Ojca Kordeckiego
Spotkanie ze studentami Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka”
Spotkanie z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego z Łodzi
Koncert ewangelizacyjny zespołu „Full Power Spirit”
11.30 – Czas wolny
12.00 – Eucharystia – Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej
13.30 – Modlitwa zawierzenia bezpośrednio po Mszy św. – Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej; Zakończenie pielgrzymki