Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1834
Brąz łódzkich kleryków na X Mistrzostwach Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Halowej Piłce Nożnej w Kielcach
Udostępnij

Klerycy łódzkiego Wyższego Seminarium Duchownego osiągnęli historyczny sukces podczas X Mistrzostw Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Halowej Piłce Nożnej w Kielcach, które odbyły się 24. lutego br. Ze stolicy województwa świętokrzyskiego przyjechali z brązowymi medalami na szyjach!

W meczu o trzecie miejsce pokonali drużynę z Sandomierza 5:1. Nasi klerycy wrócili jednak do seminarium z małym niedosytem, ponieważ w półfinale przegrali z Warszawą, tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. Było blisko, ale sukces jest tym większy, że to pierwszy medal mistrzostw Polski dla naszego seminarium.

Turniej wygrali gospodarze, co więcej obronili tytuł z ubiegłego roku, ale można wybaczyć im tę niegościnność, ponieważ zawody były zorganizowane na najwyższym poziomie. Impreza rozpoczęła się wspólnie przeżytą przez wszystkie drużyny Mszą świętą, pod przewodnictwem bpa Mariana Florczyka, Delegata KEP ds. sportu. W homilii duszpasterz sportu diecezji kieleckiej ks. Krzysztof Banasik podkreślił wagę zasady fair play i życzył szlachetnego współzawodnictwa, umiejętności przeżywania zwycięstwa jak i porażki oraz podkreślił, że dla przyszłych kapłanów ważniejsza jest sprawność duchowa niż dokonania sportowe.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, jak przystało na mistrzostwa kraju. Po zawodach dużo mówiło się o ponadprzeciętnej wytrzymałości, oraz co ważniejsze, o wysokiej kulturze i dżentelmeńskiej postawie naszej drużyny wobec rywali i sędziów. Atmosfera sprzyjała integracji międzyseminaryjnej i wymianom doświadczeń w przerwach między meczami. Już nie możemy doczekać się przyszłorocznych zawodów i liczymy na poprawę wyniku!