Archidiecezja Łódzka
Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze
09:00 | 11.02.2018 | Wyświetleń: 683

Barokowa muzyka organowa i kameralna zdominuje kolejny koncert z cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” w Łagiewnikach, który odbędzie się w niedzielę 18 lutego 2018 roku o godzinie 15.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach przy ul. Okólnej 185. Wstęp wolny.

Wystąpią studenci Akademii Muzycznej w Łodzi: Piotr Dziewiecki (organy), Aleksandra Orczykowska (mezzosopran), Elżbieta Ignaczak (skrzypce) i Marcela Łataś (skrzypce).

Podczas koncertu zabrzmią dwa utwory na organy solo oraz w składzie kameralnym, w tym jeden z niewielu zachowanych utworów polskiego kompozytora Stanisława Sylwestera Szarzyńskiego.

Solo i kameralnie zagra Piotr Dziewiecki – student Akademii Muzycznej w Łodzi z klasy organów dr. hab. Krzysztofa Urbaniaka. Zespół kameralny z mezzosopranistką Aleksandrą Orczykowską i skrzypaczkami Elżbietą Ignaczak i Marcelą Łataś współtworzy od kilku miesięcy. Muzycy planują rozwijać swoją działalność i powiększyć skład zespołu. Program prezentowany na koncercie zespół przygotował pod kierunkiem mgr. Łukasza Mosura.

Aleksandra Orczykowska jest mezzosopranistką i studentką edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Koncertuje jako solistka i kameralistka.

Elżbieta Ignaczak to studentka z klasy skrzypiec prof. AM dra hab. Tomasza Króla oraz edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. Prowadzi ożywioną działalność koncertową jako solistka i kameralistka.

Marcela Łataś studiuje w klasie skrzypiec prof. dra hab. Michała Grabarczyka. Jest laureatką licznych konkursów skrzypcowych oraz uczestniczką międzynarodowych kursów muzycznych.

 Więcej informacji na stronie internetowej Akademii:

http://www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/luty-2018/152192-koncert-z-cyklu-akademia-muzyczna-w-starym-klasztorze-w-lagiewnikach/