Wyświetleń: 2049
Tomaszów Mazowiecki: Orszak Trzech Króli 2018

Już po raz VI zorganizowano piękny w swej treści i formie Orszak Trzech Króli w Tomaszowie Mazowieckim. Barwne korowody, którym przewodzili trzej mędrcy ze Wschodu wyruszyły z 4 tomaszowskich parafii: Sanktuarium św. Antoniego, św. Rodziny, NMP Królowej Polski oraz św. Jadwigi Królowej.  Wszystkie one dotarły na plac parafii NSJ, gdzie w otoczeniu "żywej szopki" odegrano scenę pokłonu Dzieciątku Jezus. Niewątpliwą, jakże wzruszającą atrakcją był fakt, iż rolę Świętej Rodziny brawurowo odegrała...prawdziwa, zaprzyjaźniona rodzina! Orszak był doskonałą okazją do rozstrzygnięcia miejskiego konkursu na najpiękniejszą szopkę i gwiazdę betlejemską, a także wspólnego, radosnego, jakże tłumnego kolędowania. Niezapomniane , świąteczne popołudnie zakończyła swoista kulturalna uczta -  koncert "Kolędy do nieba" , który animował zespół muzyczny pod kierunkiem p. Magdaleny Cieślak.