Archidiecezja Łódzka
Spotkanie opłatkowe dla katechetów z regionu łódzkiego
12:16 | 13.01.2018 | Wyświetleń: 1399

– Spotkania opłatkowe, które trwają, mają nam przypominać, że Boże Narodzenie, to nie jest to wydarzenie jednodniowe, jedno nocne, ale jest to tajemnica, która rozciąga się na cały rok, na wszystkie dni roku. Nasze dzisiejsze spotkanie, które odbywa się poza okresem Bożego Narodzenia ma swoją wartość, bo sprawia, że Boże Narodzenie staje się dzisiaj. Ono jest obecne również dzisiaj. – mówił bp Marek Marczak podczas spotkania dla katechetów.

W okresie po Bożym Narodzeniu, w trzech miejscach w Archidiecezji Łódzkiej: Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi odbywają się spotkania dla nauczycieli posługujących w katechezie.

Tego typu spotkanie odbyło się w sobotę 13 stycznia o godz. 10:00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Wziął w nim udział ks. bp Marek Marczak, odpowiedzialny za katechezę w Archidiecezji Łódzkiej z ramienia arcybiskupa metropolity łódzkiego. Obecni byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi, dyrekcje szkół, kapłani i nauczyciele religii z wszystkich poziomów łódzkiego szkolnictwa.

Zwracając się do katechetów sufragan łódzki przypomniał, że wykonywanie zawodu nauczyciela to powołanie, które otrzymuje się od Boga. – Nauczyciele i pedagodzy to są ci ludzie, którzy na co dzień mają odczynienia z dziećmi, którzy dla nich pracują, którzy dla nich się poświęcają. Niektórzy nawet mówią, że zawód czy misja nauczyciela i pedagoga, to życiowe powołanie. A powołanie, pochodzi od samego Boga. To Bóg powołuje! Obyśmy o tym nigdy nie zapomnieli. – apelował biskup.

Składając życzenia bp Marczak powiedział: – życzę wszystkim, którzy zajmują się wychowaniem i nauczaniem dzieci i młodzieży, aby w tych małych ludziach, zobaczyli Pana Jezusa, żeby się o niego troszczyli. Żeby widzieli w jego potrzebach, potrzeby samego Pana Jezusa. Żeby w jego oczach widzieli pragnienia, potrzeby, tęsknoty samego Boga, który stał się człowiekiem.- podkreślił.

Uczestnicy spotkania obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Łodzi oraz wysłuchali kolęd w wykonaniu chóru katechetów.