Archidiecezja Łódzka
Festyn Trzech Króli w sercu Łodzi
16:55 | 06.01.2018 | Wyświetleń: 1744

Już po raz 7. główną ulicą Łodzi przeszedł barwny korowód Trzech Króli. Trasa prowadziła z kościoła p.w. Zesłania Ducha Świętego na Placu Wolności,ulicą Piotrkowską, do katedry św. Stanisława Kostki.

Za gwiazdą podążały całe rodziny z dziećmi, a na ich głowach połyskiwały srebrne korony, przygotowane przez organizatora Festynu tj. stowarzyszenie Powrót Trzech Króli. W tych największych jasełkach w Łodzi, uczestniczyły przebrani za anioły „chóry anielskie” oraz archanioł chodzący na szczudłach, a także diabły ziające ogniem, przeszkadzające podążającym do Betlejem, oraz król Herod, chcący zgładzić Nowonarodzonego Króla Izraela. W tym roku w korowodzie szedł prawdziwy wielbłąd, który ciszył się wielkim zainteresowaniem szczególnie najmłodszych uczestników marszu.

Podczas trwania Festynu, uczestnicy śpiewali kolędy, zamieszczone w przygotowanym przez organizatorów śpiewniku kolęd. -„Dzisiejsze kolędowanie, to wyjście z Ewangelią na ulice naszego miasta.”– mówi ks. Grzegorz Matynia., wikariusz katedralny, biorący udział w przygotowaniach tegorocznego łódzkiego festynu. „Tak jak Chrystus Objawił się niewierzącym, tak i my chcemy pokazać mieszkańcom naszego miasta, także tym niepraktykującym, że wiara w Chrystusa daje radość i szczęście.” – dodaje.

Po dotarciu do łódzkiej szopki i złożeniu darów przez trzech króli, uczestnicy wzięli udział w koncercie zespołu Mocni w Duchu, działającego przy kościele oo. Jezuitów w Łodzi.

Przemarsz Trzech Króli organizowany jest nie tylko w Łodzi, ale także innych miastach Archidiecezji: w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim czy Zgierzu.