Archidiecezja Łódzka
Nocny patrol Caritas, Straży Miejskiej i Grupy Ratownictwa Specjalistycznego
09:30 | 24.01.2018 | Wyświetleń: 513

Kiedy temperatura spada poniżej zera, pracownicy i wolontariusze Caritas Archidiecezji Łódzkiej, strażnicy Straży Miejskiej w Łodzi oraz ratownicy z Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź – Jędrzejów wyruszają na wspólne nocne patrole, by docierać do osób bezdomnych, nocujących w pustostanach i proponować pomoc.

Gorąca herbata, bułki, koce, ciepła odzież – to często jedyne, co bezdomni zechcą przyjąć.Warto jednak podjąć trud, by zainteresować się ich losem. I są tacy, którzy CHCĄ. Dziękujemy zaangażowanym w tę niełatwą służbę: strażnikom, strażakom – ochotnikom z psami ratownikami i wolontariuszom.

Cały czas serdecznie prosimy o termosy, w których możemy dostarczyć gorącą herbatę lub zupę oraz ciepłe koce – dzięki temu łatwiej będzie przetrwać mroźną noc. Termosy i koce można przynosić do Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Łodzi, przy ul. Wólczańskiej 108, w godz. 8:00 – 20:00.

W okresie zimowym w poczekalni punktu, w godz. 16:00 – 20:00 osoby bezdomne mogą się ogrzać, wykąpać i napić gorącej herbaty. Prosimy o wsparcie naszych działań. 1% podatku skutecznie wspiera pomoc osobom bezdomnym.
https://www.e-pity.pl/pit-2017-program-online-epity-2018-KR…
#nocnypatrol #Caritas #StrażMiejskaŁódź#GrupaRatownictwaSpecjalistycznego