Archidiecezja Łódzka
Koluszki: II Orszak Trzech Króli
10:30 | 10.01.2018 | Wyświetleń: 1273

Już po raz dziesiąty 6 stycznia bieżącego roku na ulice ponad pół tysiąca miast wyruszyły barwne jasełkowe korowody Orszaku Trzech Króli. Koluszki już po raz drugi dołączyło do tego grona, łącząc świętowanie bożonarodzeniowe wraz podtrzymywaniem dawnej tradycji składania hołdu Dzieciątku Jezus.

Wydarzenie to zostało zainicjowane Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej sprawowaną przez ks. Grzegorza Świtalskiego – proboszcza tamtejszej parafii. Po uroczystej Eucharystii rozdane zostały nagrody laureatom konkursu na szopkę bożonarodzeniową, które zostały wręczone przez fundatorów nagród, Przewodniczącą Rady Miasta – Annę Szostak i ks. wicedziekana G. Świtalskiego oraz przez przybyłych dodatkowo burmistrza Waldemara Chałata i ks. dziekana Krzysztofa Nowaka. Wszystkie prace, które przeszły do etapu finałowego, można zobaczyć w kościele p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, który wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Koluszkach był organizatorem tego konkursu. Wyróżnione szopki zostały przygotowane przez wychowanków przedszkoli nr 3 w Koluszkach i w Różycy oraz uczniów szkół podstawowych nr 2 w Koluszkach, w Różycy i w Długiem, a także w ramach odrębnej kategorii – osób dorosłych przez p J. Szymańską.

DSC_1534

Po wręczeniu nagród wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Stowarzyszenia Dzieci Specjalnej Troski zaprezentowali przedstawienie jasełkowe pod tytułem: „Niebiańska interwencja”, które przybliżyło wszystkim sens Świąt Bożego Narodzenia.

DSC_1587

Następnie na ulice Koluszek wyruszył orszak prowadzony przez trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara, w których role wcielili się ks. dziekan Krzysztof Nowak oraz dwóch szafarzy nadzwyczajnych Komunii Św. posługujących w parafii p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Uroczystemu przemarszowi towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd przerywane refleksjami wyrażanymi przez animatorów pochodu- przedstawicieli organizatorów Orszaku Trzech Króli z Kościoła Domowego, którymi byli p. Karolina Banaszkiewicz i Adrian Piasny.

DSC_1616

Po przybyciu do kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP uczestnicy pod przewodnictwem Trzech Króli złożyli hołd przy szopce betlejemskiej, następnie odśpiewali klika kolęd przy akompaniamencie ks. Piotra Obiedzińskiego. Po przywitaniu, krótkim podziękowaniu złożonym przez ks. proboszcza Krzysztofa Nowaka wszyscy mogli poczęstować się gorącą herbatą, przygotowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz ciepłym bigosem, zorganizowanym przez rodziny Domowego Kościoła. Dodatkowo można było rozgrzać się przy rozpalonym nieopodal ognisku i dalej uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu.

DSC_1702

DSC_1712