Archidiecezja Łódzka
III. Festiwal kolęd i pastorałek w Łasku
15:00 | 15.01.2018 | Wyświetleń: 688

Po raz trzeci parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku zorganizowała Festiwal Kolęd i Pastorałek. Jest on podzielony na dwie części, odbywające się w niedziele 14 i 21 stycznia w Kolegiacie.

Podczas pierwszej części festiwalu zaprezentowali się soliści i chóry, w różnym wielu i o różnym doświadczeniu w występach publicznych. Amelia Oleszczak wykonała „Kołysankę dla Maryi”, Patrycja Florczak znaną piosenkę świąteczną „Dzień jeden w roku”, Sylwia Barabasz „Kolędę dla Jezusa”, zaś Ewa Andraszczyk „Kolędę cisza”. Schola z parafii św. Faustyny Kowalskiej „Promyczki” z Łasku przy akompaniamencie gitary wykonała trzy mało znane utwory: „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”, „Józefie stajenki nie szukaj” oraz „Świeć gwiazdeczko”. Chór z parafii św. Faustyny „Benedictus Cantus” wykonał a capella 3 kolędy : „Narodził się Jezus Chrystus”, „Oj Maluśki” oraz „Promiennym blaskiem”. Z kolei schola z Niepublicznej Szkoły Podstawowej we Wrzeszczewicach wykonała pastorałki z repertuaru Arki Noego: „Bosy pastuszek” i „Chojka”. Po nim Ilona Stolińska zaśpiewała kolędę „Raduj się”, Danuta Stokłosa piękną kolędę „Lulaj Go matko lulaj”. Chór „Echo leśne” wykonał a’capella „Triumfy Króla Niebieskiego” oraz „Jezus Malusieńki”. Przegląd zakończył występ Wiktorii Gaze z amerykańską piosenką świąteczną „A Holy Jolly Christmas”.

Podsumowując pierwszą część festiwalu ks. kan. Piotr Pirek proboszcz parafii kolegiackiej, zwrócił uwagę, że z roku na rok poziom wykonywanych utworów jest coraz wyższy. Zaprosił także na drugą część, która odbędzie się w niedzielę 21 stycznia o godzinie 15.00.

Organizatorem festiwalu jest Centrum Idei ku Humanizmowi działające przy Kolegiacie łaskiej, a patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Łaski i Starosta Łaski.