Archidiecezja Łódzka
Ekumeniczna Modlitwa o Jedność Chrześcijan w kościele pw. Św. Anny w Łodzi
13:49 | 08.01.2018 | Wyświetleń: 1055

Już w najbliższy piątek (12 stycznia) o godz. 19.00, w kościele pw. Św. Anny w Łodzi, (al. Śmigłego Rydza 24/26) odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa o Jedność Chrześcijan w duchu wspólnoty z Taizé. Inicjatorami tego spotkania są głównie młodzi uczestnicy Europejskiego Spotkania Młodych, które odbyło się na przełomie roku w Bazylei. W spotkaniu tym uczestniczyło blisko 200 osób z terenu naszej Archidiecezji.

Brat Alois na Europejskim Spotkaniu Młodych w Bazylei pytał: czy nie nadszedł czas, aby podzielone Kościoły odważyły się znaleźć pod jednym dachem nie zwlekając, zanim jeszcze zostanie wypracowana zgoda we wszystkich kwestiach teologicznych?

W jaki sposób znaleźć się pod jednym dachem? Robiąc razem wszystko, co można robić wspólnie, studiowanie Biblii, prace społeczne i duszpasterskie, katechezę. I nie robić już niczego, nie licząc się z innymi. Wspólnie podejmując działania solidarności na rzecz ubogich i wszystkich cierpiących, a także razem troszcząc się o środowisko naturalne. Częściej wspólnie stawać przed Bogiem, słuchając Jego Słowa, w ciszy i w modlitwie uwielbienia. (Przemówienie br. Aloisa z 30 grudnia 2018r.).

Nasza modlitwa jest zatem odpowiedzią na wezwanie Chrystusa, „byśmy stanowili jedno”, aby świat rozpoznał poprzez nas miłość Boga do każdego człowieka. (por. J. 17, 20-24).

W nabożeństwie weźmie udział m.in. ks. Michał Makula proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi.

W czasie modlitwy śpiewów kanonami z Taizé towarzyszyć nam będzie Chór Ekumeniczny, który poprowadzi Patryk Jadczak.

Głównym inicjatorem wydarzenia modlitewnego jest Stowarzyszenie Missio Quotidiana.