Archidiecezja Łódzka
Bal karnawałowy Szkolnych Kół Caritas
18:00 | 25.01.2018 | Wyświetleń: 593

– Chcemy poprzez ten bal, to wspólne spotkanie, podziękować dzieciakom za ich trud wolontariatu, który podejmują przez cały rok. – mówi ks. Sebastian Krawczyk wicedyrektor archidiecezjalnej Caritas.

Jest już tradycją, że w okresie karnawału, wolontariusze Szkolnych Kół Caritas gromadzą się na wspólnej zabawie karnawałowej. W tym roku bal ten odbył się 25 stycznia w Centrum Służby Rodzinie, a udział w nim wzięło blisko 200 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Hasło balu brzmiało: „karnawał” – Chcemy nauczyć naszych wolontariuszy kreatywności, stąd zależało nam, by uczestnicy zabawy nie wypożyczali, ani nie kupowali strojów, ale sami je wymyślili i wykonali. – podkreśla ks. Krawczyk.

– Ja przebrałem się za papugę, gdyż jest bardzo kolorowa.- tłumaczy swój strój Kuba Wypych z Bedonia. W pracy nad tym strojem pomogła mi mama i trochę tata. – dodaje szóstoklasista.

– Przebrałam się za krokodyla, a w zrobieniu stroju pomogła mi mama. – opowiada Amelka. Strój składa się z kartonu po pampersach oraz z pudełek od butów. – dodaje.

To już 12. tego typu bal karnawałowy organizowany przez łódzką Caritas. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej aktualnie działa 215 Szkolnych Kół Caritas, w których gromadzi się blisko pięć tysięcy uczniów.