Wyświetleń: 1971
Arcybiskup Grzegorz Ryś Małopolaninem Roku 2017

Już po raz 22. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski – największa w Polsce regionalna organizacja samorządu terytorialnego - przyznała tytuł „Małopolanin Roku 2017”.

Jak podaje Stowarzyszenie, tegoroczny tytuł „Małopolanin Roku” otrzymało dwóch arcybiskupów: Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś, a także Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski.

Tytuł jest przyznawany osobom wywodzącym się z regionu historycznej Małopolski, działających na rzecz swych lokalnych wspólnot i środowisk: naukowców, samorządowców, przedsiębiorców, a także ludzi kultury i nauki. Jak dotąd wśród nagrodzonych tym tytułem są ludzie Kościoła: św. Jan Paweł II, ks. Jacek Stryczek, abp Wiktor Skworc, kard. Kazimierz Nycz, kard. Stanisław Dziwisz, kard. Franciszek Macharski, bp Ignacy Tokarczuk. Tytuł otrzymali także: Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Stanisław Lem, Sławomir Mrożek, Adam Małysz, Anna Dymna oraz Krzysztof Penderecki.

Uroczyste wręczenie tytułu ma nastąpić w Auli Uniwersytetu Jagiellońskiego w marcu tego roku.