Archidiecezja Łódzka
XIII Zbiórka Żywności Caritas
09:41 | 07.12.2017 | Wyświetleń: 1035

W piątek i sobotę, 8 i 9 grudnia 2017 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną, trzynastą, zbiórkę żywności  w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce.

Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w 110 sklepach sieci m.in. Biedronka, Carrefour, Tesco, Polomarket, Mila, Lidl w Łodzi, Pabianicach, Tomaszowie Mazowieckim, Łasku, Konstantynowie, Bełchatowie, Ksawerowie, Zgierzu, Strykowie, Poddębicach, Piotrkowie Trybunalskim, Tuszynie, Moszczenicy, Koluszkach, Dobroniu, Brzezinach, Zelowie i Rzgowie.

Podczas zbiórki wolontariusze Caritas zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu: herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej, bakalie oraz słodycze dla najmłodszych. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla Parafialnych Zespołów Caritas i dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych.

W naszej archidiecezji w zbiórkę zaangażuje się tysiąc wolontariuszy z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas. Serdecznie prosimy o włączenie się w zbiórkę i hojne wsparcie! W przeprowadzonej przez łódzką Caritas zbiórce żywności, w dniach 24-25 marca 2017 roku, dzięki hojności darczyńców udało się zebrać 20 ton żywności. Zbiórka zorganizowana została w 80 sklepach. Z zebranych produktów przygotowano paczki dla 2,5 tysięcy osób.

Caritas organizuje zbiórki żywności w Polsce od grudnia 2011 roku, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. W dwunastu dotychczasowych zbiórkach łódzka Caritas pozyskała ponad 200 ton żywności, z której udało się przygotować ponad 30 tysięcy paczek dla potrzebujących.