Archidiecezja Łódzka
Wigilia Rady Młodych 2017
12:06 | 19.12.2017 | Wyświetleń: 1439

Mszą św. rozpoczęli spotkanie wigilijne (16 grudnia) członkowie Rady Młodych Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Po Eucharystii spotkali się wraz z księdzem arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, który skierował do nich kilka słów odnoszących się do Ewangelii i podzielił się z każdym opłatkiem, przy okazji poznając młodych. Był też czas na prezenty.

Piotr_Drzewiecki_123_6862

Na wstępie drugiej części spotkania Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży ks. Paweł Bogusz podziękował dotychczasowym członkom Rady Młodych za ich pracę przez kilka miesięcy i lat oraz zaprosił do dalszego wspierania działań młodzieżowych w archidiecezji łódzkiej.

Piotr_Drzewiecki_123_6907

Arcybiskup Łódzki Grzegorz Ryś poprosił młodych o pomoc w przygotowaniu i promocji rekolekcji ewangelizacyjnych dla młodzieży. – Chcę Was prosić, byście wyszli do młodych z tym wydarzeniem. Bądźcie dla Jezusa, bądźcie z tymi młodymi, którzy tam przyjdą, potrzebujemy każdej i każdego z Was. Czeka Was dużo zadań – od modlitwy za to wydarzenie już teraz, po wszystkie sprawy organizacyjne później. Zastanówmy się wspólnie, co może zainteresować tych młodych ludzi, którzy są z dala od Kościoła..? Jeżeli chcecie posługiwać w Kościele, musicie przyjąć Jezusa! Powtórzę za ks. Franciszkiem Blachnickim: „Nikt nie daje tego, czego nie posiada”.

Piotr_Drzewiecki_123_6951

Ewangelizować może tylko ten człowiek, który przyjął Jezusa. I tego Wam na święta i na cały rok życzę – mówił do młodych metropolita łódzki. Potem był czas na życzenia, dzielenie się opłatkiem, wspólną agapę i rozmowy do późnych godzin wieczornych.

Piotr_Drzewiecki_123_6958

Piotr_Drzewiecki_123_6960

Piotr_Drzewiecki_123_7003