Archidiecezja Łódzka
Wigilia dla samotnych i potrzebujących w Łodzi-Łagiewnikach
11:54 | 23.12.2017 | Wyświetleń: 1362

W piątkowy wieczór 22 grudnia 2017 r. w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łagiewnikach Łódzkich odbyła się Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących.

Organizatorami uroczystej wieczerzy była działająca przy Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna św. Jana Chrzciciela oraz klasztor OO. Franciszkanów.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą celebrowana w tutejszym Sanktuarium. Następnie w przystrojonej świątecznie i pachnącej choinkami sali kominkowej gospodarze i szanowni goście wsłuchali się w opis narodzenia Pańskiego z Ewangelii wg św. Łukasza, by zaraz potem podzielić się opłatkiem i złożyć sobie serdeczne życzenia.

Po uczcie duchowej przyszła kolej na ucztę dla ciała – członkowie Wspólnoty św. Jana Chrzciciela z serca podzielili się skarbami szykowanymi na własny, rodzinny stół wigilijny.

Spotkanie zgromadziło około 20 osób samotnych i potrzebujących.

W przyszłym roku pragnieniem organizatorów jest przygotowanie kolejnego spotkania wigilijnego. Najlepiej to pragnienie zilustrują poniższe cytaty: „Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).